Selçuk Turan Resmi
Moodle ile yapabileceklerinizden bir etkinlik
yazan Selçuk Turan - 3 Ocak 2009, Cumartesi, 15:12
 

Merhaba arkadaşlar bugün bulduğum bir modülden size bahsetmek istiyorum. Moodle'da öğrencilerimiz ile yapabileceğimiz bir interaktif çalışma bu. Bu çalışma Wizİp sitesi üzerinden yürütülmekte.
Kısaca bilgi vereyim. Öğretmenimiz WizİQ sitesine üye olarak ders oluşturur. Bu ders içerisinde Beyaz tahta uygulaması yani interaktif olarak sizin yazdıklarınız öğrencilerin ekranında görünmesi olayı. Sınav hazırlama gibi etkinlikle var. Bunun yanı sıra ders materyallerinizi (ppt, pps, her tür resim, dökümanlar dos veya pdf v.s.) yükleyip hazır hale getiriyorsunuz. Kendinize bir ders zamanı belirleyip öğrencileri dersinize davet ediyorsunuz. Böylece o tarih ve saat geldiğinde isterseniz ses ve kamera varsa görüntülü de derse başlıyorsunuz. Ders sırasında ekranda siz öğrencilerinizi öğrencileriniz de sizi görebilir. Eğer siz izin verirseniz beyaz tahtaya yazılar veya şekiller çizebilir.
Beyaz tahta çok gelişmiş araçlara sahip özellikle Matematiksel ve geometrik araçlar öğretmenlerin işini çok kolaylaştırabilir. Aşağıda sizlere Eğitici Formatör arkadaaşımız Harun Polat ile yaptığımız uygulamanın görüntüsünü yayınlıyorum. Seyretmek için tıklayın lütfen.

Not: Dosya boyutu büyük olduğundan izlemek için biraz bekleyin.